0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево со мала облачност

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Скопје, 21 јануари 2020 (МИА) – Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од минус 8 до 1 степен, а дневната од 3 до 10 степени.

Во Скопје и околината ќе биде сончево со мала облачност. Утринската температура ќе достигне до минус 3 степени, а дневната до 6 степени. рп/бак/

Back to top button
Close
Close