0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Сончево со мала до умерена облачност и умерен северозападен ветер

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен, ветер од северозападен правец. Максималната температура ќе биде во интервал од 20 до 29 степени.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close