0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогнозаОпштество

Сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголемува. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура биде во интервал од 0 до 8, а максималната од 20 до 26 степени.

Back to top button
Close
Close