0_Web_АктуелноВременска прогнозаОпштество

Сончево и топло до 31 степен

Времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон крајот на денот во западните делови ќе има зголемена облачност со врнежи од дожд.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close