0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево со мала до умерена облачност

ремето денеска ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21, а максималната ќе достигне од 30 до 37 степен. УВ индексот ќе изнесува 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Скопје, 23 август 2020 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и топло. Попладне ќе има мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 13 до 21, а максималната ќе достигне од 30 до 37 степен. УВ индексот ќе изнесува 8, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје времето ќе биде претежно сончево со слаб ветер од северен правец. Минималната температура ќе се спушти до 18, а максималната ќе достигне до 34 степени.

Утре во попладневните часови, како и во вторник на места ќе биде на нестабилно со пороен дожд и грмежи, а локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме. Потоа повторно времето ќе биде стабилно и топло. вј/рп/

Back to top button
Close
Close