0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево со температура до 17 сетпени

Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од седум до 17 степени.

Скопје, 11 март 2020 (МИА) – Времето ќе биде сончево и потопло со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до два степени, а дневната температура од седум до 17 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до еден степен, а дневната температура до 14 степени.

Во наредните денови времето ќе биде стабилно, суво и потопло, особено топло ќе биде во четврток и петок. Во сабота облачноста ќе се зголеми, а во недела и понеделник ќе има врнежи од дожд, а на планините од снег.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close