0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталВременска прогноза

Сончево со локална облачност, температурата до 35 степени

Времето денеска наутро ќе биде свежо, а преку денот сончево со мала локална облачност, претежно во планинските региони. Ќе дува слаб до умерен претежно северен ветер кој во пределот од кумановско до штипско краткотрајно ќе засилува.

Back to top button
Close
Close