0_Македонија.ПорталВременска прогноза

Сончево и топло со температура до 20 степени

Најниската утринска температура е измерена во Берово - 5 степени, во Скопје - Петровец и Струмица - 3, во Крива Паланка, Тетово, Битола, Демир Капија, Гевгелија - 2, Прилеп, Куманово и во Маврово -1, во Охрид, Претор, Штип и Дебар 0, во Виница и Крушево два, во Дојран 3 степени. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close