0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево и топло со слаб ветер, температурата до 34 степени

Времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а дневната од 27 до 34 степени, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Скопје, 9 септември 2020 (МИА) – Времето ќе биде претежно сончево и топло со слаб до умерен северен ветер. Утринската температура ќе се движи од 9 до 19 степени, а дневната од 27 до 34 степени, информира Управата за хидрометеоролошки работи.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер. Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната до 31 степен. рп/мд/

Back to top button
Close
Close