0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево и топло, попладне пороен дожд, грмежи и ветер

Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 8, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Скопје, 24 август 2020 (МИА) – Времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ индексот ќе биде 8, соопшти Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 25 до 36 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и топло, а попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе достигне до 17 степени, а дневната до 32 степени. рп/мд/

Back to top button
Close
Close