0_Web_АктуелноМКДОпштество

Сончево и топло до среда, од четврток посвежо

Сончево и многу топло време со мала локална облачност најавуваат синоптичарите за денес. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната од 32 до 39 степени. УВ индексот ќе биде 8.

Back to top button
Close
Close