0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево и топло до 34 степени

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во горниот тек на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Скопје, 13 септември 2020 (МИА) – Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен, а во горниот тек на Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од осум до 17, а максималната од 28 до 34 степени.

Во Скопје слично време, сончево со мала облачност и со умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 15, а максималната ќе достигне 31 степен.

Од понеделник ќе има повремено зголемување на облачноста и благо намалување на дневната температура.

В четврток попладне се очекува локална нестабилност со пороен дожд и грмежи. мд/дма/

Back to top button
Close
Close