0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сончево и студено

Времето ќе биде сончево и студено. Претпладне долж Повардарието и во источните делови ветерот повремено ќе засилува, а попладне неговата брзина ќе се намалува.

Скопје, 7 јануари 2020 (МИА) – Времето ќе биде сончево и студено. Претпладне долж Повардарието и во источните делови ветерот повремено ќе засилува, а попладне неговата брзина ќе се намалува.

Утринската температура ќе се движи од минус 12 до минус 1 степен, а дневната од минус 3 до 8 степени.

Во Скопје и околината времето ќе биде сончево и студено со утринска температура до минус 7 степени, а дневна температура до 4 степени. рп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close