Избрано

Сонце и даночни олеснувања: Грција се обидува да ја спаси својата економија

Речиси една година по избувнувањето на пандемијата на коронавирус, која го лиши светот од патувања, грчката Влада разви план за компензација на загубите на економијата на земјата, традиционално фокусиран на туристичката индустрија. Атина се надева дека ќе го искористи новиот тренд кој станува популарен - можност за работење од далечина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close