Svet.SlajderСветСвет.Портал

Сомалиската влада потврди за 66 убиени, еден ден по судирите со милицијата Ал-Шабаб

Во борбите загинаа 51 милитант и 15 владини војници и вооружени цивили, кои биле вклучени во борбите, соопшти владата, додавајќи дека шестмина милитанти се фатени живи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close