СветСвет.Портал

Сомалија: Гранати експлодираа во зградата на Владата

Девет минофрлачки гранати експлодираа во зградата на Владата во сомалискиот град Дусмареб, каде во истиот момент се наоѓал и претседателот Мохамед Абдулахи Мохамед.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close