БалканДописници Свет

Солзавец и водени топови на протестот во Атина против вакцините 

Со инциденти пред грчкиот Парламент заврши протестот против вакцините, организиран преку социјалните мрежи, јави дописничката на МИА од Атина. 

Back to top button
Close
Close