0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Солун во мини карантин, Мицотакис ќе соопшти нови рестриктивни мерки

Регионите на Солун, Лариса и Родопи во северниот дел на Грција од рано утрово се во црвената (и највисока) фаза според степенот на опасноста за ширење на коронавирусот и влегуваат во мини карантин, а грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис денеска ќе соопшти нови рестриктивни мерки за спречување на дополнително ширење на коронавирусот, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close