0_Спорт.ПорталФудбал

Солскјер ја забележа 50. победа со Манчестер јунајтед, само двајца тренери го направија тоа побрзо од него

Оле Гунар Солскјер извојува 50 победи како главен тренер на Манчестер Јунајтед. За да го стори ова, му беа потребни 92 натпревара.

Манчестер, 23 септември 2020 (МИА) – Оле Гунар Солскјер извојува 50 победи како главен тренер на Манчестер Јунајтед. За да го стори ова, му беа потребни 92 натпревара.

Пред него само Ернест Магнал (78 настапи) и Жозе Мурињо (81 настап) имаат постигнато 50 победи во помалку натпревари.

Солскјер малиот јубилеј го прослави синоќа по победата на неговите избраници на дуелот од ЕФЛ купот против Лутон (3:0). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close