Svet.SlajderБалканБалкан.ПорталДописници Свет

Солидарност и подготвеност за помош од Чавушоглу до Дендиас по силниот земјотрес

Шефот на турската дипломатија Мевлут Чавушоглу телефонски разговарал со неговиот грчки колега Никос Дендиас и му изразил солидарност, но и подготвеност за помош, доколку биде потребно, по денешниот земјотрес од шест степени во близина на Лариса, објавија двајцата министри за надворешни работи на нивните Твитер профили, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close