Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Солберг постави ултиматум до коалициските партнери

Премиерката на Норвешка и лидерка на Конзервативната партија Ерна Солберг достави рок до помалите коалициски партенри да се изјаснат за останување во Владата

Back to top button
Close
Close