Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Солберг: Норвешка следната недела ќе воведе построги мерки

Норвешка следната недела ќе објави построги мерки за спречување на ширењето на коронавирусот по неодамнешното зголемување на бројот на нови инфекции, изјави денеска норвешката премиерка Ерна Солберг.

Back to top button
Close
Close