0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталПолитика

Софија ја цени брзата реакција на Скопје против провокациите

Софија ја цени брзата реакција на Скопје против провокациите. Оваа позиција е изнесена, откако денеска во Министерството за надворешни работи на разговор бил поканет вршителот на работи амбасадор на Република Северна Македонија во Бугарија, јави БГНЕС. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close