0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштество

Содржините за НАТО да се изучуваат интердисциплинарно и да се напуштат застарени термини и стереотипи, препораки од Форум

Кои теми за НАТО и во кој обем да се воведуваат во наставните содржини, кој треба да биде вклучен во нивното креирање и колку е важен  пристапот. Тој треба да биде интердисциплинарен и во контекст на историја, социологија, граѓанско образование. Притоа да не се нагласува воената компонента, туку да се претстави вистинската слика на вредностите и мисијата на НАТО како воено-политички сојуз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close