0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Социјалистот Луис Арче е најверојатен победник на изборите во Боливија

Според податоците објавени од телевизијата Унител околу полноќ по локално време, Арче освоил 52,4 проценти од гласовите, што е за околу 20 проценти повеќе од кандидатот на центристичката партија, Карлос Месе, кој има 31,5 проценти од гласовите.

Back to top button
Close
Close