0_Македонија.ПорталМКДПолитика

Собраниската расправа за Националната стратегија за спречување на корупцијата продолжува утре

Собраниската расправа по Националната стратегија за спречување на корупцијата и судирот на интерес 2021-2025 ќе продолжи утре. Попладнево, седницата беше прекината, а потпретседателот на Собранието Горан Мисовски, најави дека ќе продолжи утре како што е договорено на координацијата со претставниците на пратеничките групи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close