0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Собраниска делегација ќе положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев

Делегација на Собранието на Република Северна Македонија денеска ќе положи цвеќе на гробот на Гоце Делчев во црквата „Св. Спас“, по повод 149-годишнината од неговото раѓање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close