0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието трет ден расправа за ребалансот на Буџетот, расправата продолжува по редовната пауза

Собранието и денеска ја продолжи расправата за рабалансот на Буџетот за 2020 година. Намалувањето на капиталните инвестиции со ребаланост е со единствена цел да се овозможи да се исплатат средства за оние на кои им се најпотребни за да се справат со последиците од корона кризата, порачаа пратениците од владејачките партии, а за опозицијата носењето на вториот ребаланс годинава се должи на непрактичното работење на власта. Расправата ќе продлжи по редовната попладневна пауза.

Back to top button
Close
Close