0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderОпштествоПолитика

Собранието со консензус го донесе дополнетиот закон за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство

Собранието на денешната 32. седница со консензус го донесе дополнетиот Предлог на закон за спречување и заштита од насилство врз жените и семејното насилство. Исто така пратениците со 50 гласа „за“ и 23 „воздржани“ го донесоа Дополнетиот предлог на Закон за рамномерен регионален развој. За двата закони на претходните продолженија на пленарната седница заврши расправата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close