0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието разгледа повеќе закони, гласањето ќе биде дополнително закажано

Собранието попладнево ја продолжи 34. седница, на чиј дневен ред се повеќе предлог-закони во прво читање. Кај пратениците генерално немаше интерес за расправа и не гласаа. Потпретседателот на Собранието Горан Мисовски информира дека пратениците за гласањето дополнително ќе бидат информирани. 

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close