0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието расправаше по повеќе предлог-закони, ќе се гласа дополнително

Собранието во попладневниот дел, во рамки на продолжението на 39-тата седница дебатираше по повеќе предлог закони, меѓу кои за новото задолжување од 100 милиони евра наменети за финансирање на мали и средни претпријатија, законските измени за регулирање на цените за лекување во приватните болници и предлог законот за одлагање на обврската за плаќање данок како услов за добивање земјоделски субвенции.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close