Makedonija.SlajderПолитика

Собранието работи по точките од дневниот ред на 19. седница, ако има услови ќе ја продолжи и закажаната 20. седница

Собранието ја продолжи работата по точките од дневниот ред на 19 седница и по 18 часот. Пратениците расправаат по измените на Законот за инвалидски организации по скратена постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close