0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Собранието не расправаше за измените на Законот за заштита од заразни болести

Собранието на Република Северна Македонија денеска ја започна 18. седница. Беа донесени две одлуки за испраќање припадници на Армијата во мисиите УНИФИЛ во Либан и Алтеа, како и неколку ратификации на договори и спогодби. Иако, претходно беше најавено на собранискиот сајт, измените и дополнувањата на Законот за заштита на населението од заразни болести, по скратена постапка, не беше ставен на дневен ред на оваа седница. Во него требаше да бидат вметнати измени и дополнувања во контекст на владините мерки за заштита на населението од Ковид-19. 

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close