СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Собранието на СЗО по петти пат го одбива предлогот за прием на Тајван како набљудувач

Собранието на Светската здравствена организација (СЗО) повторно, петта година по ред, го одби предлогот Тајван да учествува во оваа глобална платформа како набудувач, јави Кинеската медиумска група (ЦМГ).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close