Политика

Собранието изгласа повеќе точки од 47-та седница

Пратениците во Собранието на Република Северна Македонија, попладнево продолжија со гласање на точките од 47-та седница. Гласањето продолжи од 14. точка, за предлог на закон за финансиска поддршка за намалување на последиците предизвикани од Ковид-19 врз производството и откуп на тутун, по скратена постапка.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close