0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитика

Собранието го донесе Законот за заем од Светска банка за финансирање на проектот за модернизација на земјоделството

Собранието на денешната 18. седница го донесе Законот за задолжување на Република Северна Македонија со заем кај Меѓународната банка за обнова и развој - Светска банка по договорот за заем за финансирање на Проектот за модернизација на земјоделството.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close