0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Собранието ги донесе измените на Законот за Совет на јавни обвинители

Со вкупно 73 гласови „за“, Собранието денеска го донесе Законот за изменување и дополнување на Законот за Совет на јавни обвинители.

Скопје, 16 февруари 2020 (МИА) – Со вкупно 73 гласови „за“, Собранието денеска го донесе Законот за изменување и дополнување на Законот за Совет на јавни обвинители.

Претходно, во рамки на 135. седница беше донесен и Законот за јавно обвинителство. мч/бак/

 

 

 

Back to top button
Close
Close