0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието ја заврши расправата по неколку законски решенија, ќе се гласа дополнително

Собранието на Република Северна Македонија денеска во рамки на 29-та седница расправаше за измените и дополнувањата на Законот за семејството, чија цел е усогласување на прекршочните санкции во делот на висната на глобите со новиот Закон за прекршоци, во насока на нивно намалување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close