0_Македонија.ПорталПолитика

Собранието ја продолжи 41. седница на чиј дневен ред се интерпелациите на Маричиќ и Николовски

Собранието попладнево најпрво ја продолжи 39. седница на која едногласно ги донесе законите за изменување на Законот за енергетска ефикасност и за дополнување на Законот за земјоделство и рурален развој. Потоа, спикерот Талат Џафери ја прекина седницата и информира дека Собранието продолжува со работа по 41. седница.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close