Дописници СветЕвропаЕвропа.Портал

Собрани над милион евра за полицајците повредени при протестите на „жолтите елеци“

Во онлајн акцијата за прибирање средства за припадниците на француската полиција и жандармерија повредени за време на протестите на „жолтите елеци", што пред два дена ја иницираше на претседателот на регионот Прованс-Алпи-Кот-д'Азур, Рено Музелие, досега се собрани над еден милион евра, јави дописникот на МИА.

Back to top button
Close
Close