СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Соборени дронови со експлозив на лет кон Саудиска Арабија

Саудиската државна новинска агенција „Сауди прес“ јави дека коалицијата во Јемен детектира и уништи две беспилотни летала со експлозив лансирани од јеменските бунтовници Хути кон цели во Саудиска Арабија

Back to top button
Close
Close