СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Соборен дрон во близина на Амбасадата на САД во Багдад

Беспилотно летало синоќа е пресретнато и соборено во близина на Амбасадата на САД во Багдад, соопштија ирачките безбедносни сили

Back to top button
Close
Close