Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Собјанин: Состојбата со Ковид-19 во Москва станува драматична

Градоначалникот на Москва, Сергеј Собјанин предупреди денеска дека главниот град на Русија се соочува со се потешка ситуација, како што се шири коронавирусот. 

Back to top button
Close
Close