Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Собјанин: Неочекувано влошување на епидемилошката состојба во Москва

Во Москва има брзо влошување на состојбата со коронавирусот, изјави денеска градоначалникот на Москва Сергеј Собјанин на состанокот на президиумот на работната група за борба против Ковид-19.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close