Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Собјанин: Москва подготвена за вакцинација, почнува пријавување на граѓаните

Граѓаните на Москва од денеска ќе можат да се пријават за вакцинација против Ковид-19, а пунктовите за имунизација ќе бидат отворени од утре, изјави градоначалникот на рускиот главен град Сергеј Собјанин.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close