Дописници МКДОпштински вести

Со закана со остар предмет, одземени пари од вработена во трафика во Кавадарци

Во  трафика на улицата „Пано Мударов“ во Кавадарци, едно лице со закана со остар предмет, од вработената одзело пари, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Кавадарци, 11 септември 2020 (МИА) – Во  трафика на улицата „Пано Мударов“ во Кавадарци, едно лице со закана со остар предмет, од вработената одзело пари, информира портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Случајот бил пријавен рано изутринава во 04.30 часот во Полициската станица Кавадарци.

Бил извршен увид на местото на настанот и се преземаат мерки за расчистување на случајот. свд/аа/

Back to top button
Close
Close