БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Со воен авион C-130 од Драма во Атина пренесени тројца пациенти со Ковид-19

Поради сериозноста на здравствената состојба, тројца пациенти со Ковид-19, кои досега беа хоспитализирани во  грчкиот град Драма, попладнево со C-130 преку градот Кавала пристигнаа на лекување во Атина, јави дописничката на МИА од Атина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close