0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Сојузот на средношколци бара поддршка од Собранието, денеска го завршува бојкотот, а за следните чекори ќе одлучува утре

Сојузот на средношколци и нејзиниот претседател Бленди Ходаи во име на генерацијата матуранти 2020/2021 вчера до пратениците по електронска пошта доставил писмо со барање за поддршка да полагаат два наместо четири предмети на државната матура, бидејќи Министерството за образование и наука, како што е наведено во нивното писмо - ги игнорира и е децидно во одбивањето на каков било компромис по ова прашање.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close