БизнисБизнис.ПорталДописници МКДЕкономијаОпштински вести

Сојуз на земјоделски здруженија: Прво откуп на тутунот, измени на Правилникот за тутун, па нови договори

Што побрзо да заврши откупот на тутунот и да се преземе вишокот, барем во законскиот рок, а потоа да се склучуваат договори за новата реколта, но прво со измени на Правилникот за тутун. Ова го бара Сојузот на земјоделските здруженија на Македонија по денешното собрание во Прилеп кое донесе заклучоци.

Back to top button
Close
Close