0_Македонија.ПорталОпштество

Сојуз на средношколци: Во некои средни училишта не се почитува договорот за државната матура

Сојузот на средношколци е загрижен за спроведувањето на договорот постигнат со Владата за државната матура 2020/2021 година откако матуранти  информирале за професори од некои средни училишта кои изјавиле дека нема да почитуваат одредени точки во договорот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close